Gökhan YÜRÜRER

Ankara’da doğdu, büyüdü. Hayatının büyük bölümünü geçirdiği o şehirde eğitimini tamamladı ve nihayetinde de yüksek mühendis oldu. Yaşadığı toprakların ve güzel insanların kıymetini anlaması için bir süre yurtdışında da yaşadı. Ama o, bu toprakların dört mevsimini, coğrafyasını, aşını, suyunu belki de hoyratlığını hep sevdi. Gün geçti ve bir rüzgar onu başka bir şehre ve hayatı deneyimlemeye sürükledi. Evlendi ve uzun süredir de bu şehirde yaşıyor.

Levent ÖZTEKİN

Şu an yaşadığım topraklara çok da uzak olmayan, Çorum’un Sungurlu ilçesinde sıcak bir Ağustos ayında doğdum. Ticaret ile uğraşan bir babanın oğlu olarak yetiştim. Babasına çok şey borçlu olan çocuklardan biriyim ben de. İlkokuldan sonra koleji kazanıp Ankara’ya gidişimle devam etti hayatım, liseyi doğduğum ilçede tamamladım. İş hayatına başlamam 1989 yılında oldu. İki kardeş olarak, babamızdan bizlere emanet Sun-Ka Kağıt ve kardeş firmamız Larton Ambalaj’ı daha iyi yerlere taşıyabilmek için gayret gösteriyoruz. Benim gibi fotoğraf çekmeyi seven iki de oğlum var.

Semih ÇELİK

İyot kokularının portakal çiçeği kokularına karıştığı sokaklarda, Antalya da geçti çocukluk ve ilk gençlik yıllarım. Artık doğum tarihimi sabitlediğim yıllara geldim. Hissettiğim yaşta olmak ne güzel.
Elazığlı bir annenin Tekirdağlı bir babanın kültür harmanı ile sıcacık sevgi yumağı idi baba ocağım.
Çocukluğumda her yaz “hayatı öğrenmek” için; simit, kızılcık, kumru satıcılığı, boyacılık da yaptım, sebze halindeki işlerde çıraklık da. Tabi ki simitler bitince Konyaltında soluğu alıp, varyantın altındaki kayalıklarda saatlerce denizin içinde elim sende oynayarak geçirdik o yılları.